Dzień otwarty Laboratorium INNEKO

Święto Plonów oraz XXI Lubuskie Święto Chleba było okazją do zorganizowania dnia otwartego Laboratorium INNEKO, który odbył się w sobotę 27 sierpnia 2016. Obok licznych atrakcji dożynkowych, takich jak: konkursy, degustacje, turnieje rodzinne i koncerty, przybyli do Stanowic goście, mogli zwiedzić mieszczące się tutaj nowoczesne laboratorium badawcze oraz uczestniczyć w eksperymentach zorganizowanych przez Gorzowski Ośrodek Technologiczny. W laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy (biologiczno-chemicznym oraz w elektroniki i cybernetyki), pod czujnym okiem laboratoryjnej kadry, można było wykonać samodzielnie ciekawe doświadczenia oraz zapoznać się z działaniem drukarek 3D.
do_(1)

Mimo iż słoneczna pogoda sprzyjała uczestnictwu w plenerowej części imprezy, dużym zainteresowaniem cieszyło się Laboratorium INNEKO, w którym prezentowana była nowoczesna aparatura badawcza oraz współczesne metody prowadzenia analiz. Celem organizacji dnia otwartego było przybliżenie tajników laboratoryjnej pracy oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży naukami ścisłymi. Natomiast klienci laboratoriom mieli okazję zwiedzić miejsce, w którym wykonywane są zlecane przez nich badania.
do_(2)

Zwiedzającym w przystępny sposób starano się wytłumaczyć do czego służą chromatografy, spektrofotometry i analizatory. Można było również sprawdzić, co stanie się, gdy do kalorymetru włożymy pajdę chleba ze smalcem, a do mineralizatora – jabłko. Po wizycie w laboratorium nie powinny być już nikomu obce pojęcia, takie jak: test kuwetowy, dygestorium czy eksykator.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

do_(3)
do_(4)
do_(5)